Ten e-mail zawiera grafiki, jeżeli nie widzisz ich obejrzyj go w przeglądarce.
26.01.2021
FIRMA ORGANIZACJA PODRÓŻY WYPRAWY Z PASJĄ PROMOCJE DOKUMENTY KONTAKT
 

Linie lotnicze Lufthansa Group aktualizują wymagania dotyczące noszenia maseczek na wybranych rejsach. Nowy wymóg dotyczy pasażerów i członków załóg podczas wchodzenia na pokład, w trakcie trwania rejsu i przy opuszczaniu samolotu:

• od 25 stycznia 2021r. na wszystkich rejsach Austrian Airlines z/do Austrii jest wymagana maska FFP2. Maseczki materiałowe i chirurgiczne nie będą już dozwolone. Pasażerowie w wieku od 6 do 14 lat i kobiety w ciąży mogą podróżować z normalną osłoną ust i nosa

• od 1 lutego 2021r. na wszystkich rejsach Lufthansa Group z/do Niemiec będzie wymagana medyczna maseczka ochronna (chirurgiczna, FFP2 lub KN95/N95) . Maseczki materiałowe nie będą już dozwolone

Istotne informacje:
• Przyłbice (osłony twarzy), maski FFP2 z zaworem lub szaliki nie są dozwolone na pokładzie
• W przypadku rejsów długodystansowych zalecamy pasażerom zabranie ze sobą kilku maseczek, aby w razie potrzeby (po zawilgoceniu) można było je wymienić
• Dzieci poniżej 6 roku życia nie muszą mieć maseczki na twarzy w czasie podróży (Uwaga: w zależności od wymagań specyficznych dla danego kraju mogą obowiązywać inne zasady)
• Wyjątek od wymogu noszenia maseczki jest możliwy tylko na podstawie zaświadczenia lekarskiego* oraz ujemnego wyniku testu PCR. Test PCR nie może być wykonany wcześniej niż na 48 godzin przed rozpoczęciem konkretnego rejsu

 

Ważne: z uwagi na to, że wymagania dotyczące noszenia maseczek ochronnych w danym kraju mogą ulec zmianie w każdym momencie, prosimy, aby wszyscy pasażerowie na bieżąco sprawdzali aktualne przepisy przed wyruszeniem w podróż.

Pasażerowie, których dane kontaktowe (element SSR CTC) są zapisane w PNR, zostaną poinformowani o zaktualizowanym wymogu dotyczącym maseczki na usta i nos SMS-em (wiadomość tekstowa) lub e-mailem w ramach komunikacji związanej z rejsem.

Przypominamy jednocześnie, że zakażenie wirusem Covid-19 na pokładzie jest bardzo mało prawdopodobne. Samoloty Lufthansa Group są wyposażone w wysoce skuteczne filtry powietrza, które zapewniają jakość powietrza podobną do tej na sali operacyjnej. Powietrze krąży pionowo zamiast rozpraszać się po całej kabinie.


FAQs dotyczące noszenia maseczek

 

Pozostańmy w kontakcie!

 

 

 

 
Otrzymali Państwo ten e-mail jako prenumeratorzy newslettera dla strony www.happyticket.pl Jeśli chcą Państwo zrezygnować z prenumeraty, prosimy o przesłanie e-mail'a na adres newsletter@hapyticket.pl W temat wiadomości prosimy wpisać: "Nie".
Biuro Podróży HAPPY TICKET
ul. Władysława Jagiełły 3/3; 50-201 Wrocław; tel./fax +48-71-343-44-04; e-mail: biuro@happyticket.pl
Copyright © Happy Ticket 1997 - 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.