Ten e-mail zawiera grafiki, jeżeli nie widzisz ich obejrzyj go w przeglądarce.
28.05.2021
FIRMA ORGANIZACJA PODRÓŻY WYPRAWY Z PASJĄ PROMOCJE DOKUMENTY KONTAKT
 

Ważne informacje dla podróżujących na Cypr

Władze cypryjskie wprowadziły cztery kategorie państw (GREEN, ORANGE, RED i GREY) , z których można podróżować na Cypr. Przypisanie państw do poszczególnych kategorii jest na bieżąco modyfikowane w oparciu o kryteria stopnia zagrożenia epidemicznego i może w każdej chwili ulec zmianie.

Polska znajduje się obecnie w kategorii RED.

 Przed wejściem na pokład samolotu należy okazać negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed rozpoczęciem podróży, a po przylocie należy poddać się (na własny koszt) kolejnemu testowi PCR na lotnisku i pozostawać w samoizolacji do otrzymania wyniku drugiego testu. Koszty testów na cypryjskich lotniskach wynoszą 30 EUR w Larnace i 32 EUR w Pafos.

Pasażerowie posiadający świadectwo szczepienia przeciwko Covid-19 są zwolnieni z konieczności przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR na obecność SARS-CoV-2 oraz odbywania kwarantanny. Zaświadczenie nie zwalnia z obowiązku poddania się testom, które będą wykonywane losowo na lotniskach .

Akceptowane są cztery szczepionki zatwierdzone przez EMA (Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca i Johnson&Johnson) oraz rosyjska szczepionka Sputnik V.

W odniesieniu do wszystkich szczepionek dwudawkowych wystarczające jest przyjęcie obu dawek (nie jest wymagany żaden okres, który upłynął od podania drugiej dawki). W przypadku jednodawkowego preparatu firmy Johnson&Johnson konieczne jest upłynięcie 14 dni od daty przyjęcia szczepionki.

Osoby podróżujące na Cypr muszą nie wcześniej niż 24 godziny przed terminem podróży wypełnić on-line ankietę (Cyprus Flight Pass) uprawniającą do wjazdu na Cypr (przy wejściu do samolotu oraz przy kontroli granicznej należy na wezwanie okazać mail potwierdzający wypełnienie ankiety, za brak wypełnionej ankiety może być nałożony mandat w wysokości 300,- EUR i nakaz odpłatnego wykonania testu lub odmowa wjazdu do Cypru).

Turyści powinni okazać Cyprus Flight Pass by móc korzystać z niektórych usług w zamkniętych miejscach, gdzie gromadzi się duża liczba osób (np. w restauracjach, kościołach, salach konferencyjnych, salach weselnych, miejscach imprez, centrach handlowych i supermarketach powyżej 500 m2, salach gdzie uprawia się sport, kasynach itp.).

Na Cyprze w godzinach 24:00-5:00 obowiązuje całkowity zakaz przemieszczania się (wyjątki: udokumentowany wyjazd do pracy oraz względy medyczne).

Obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych przez osoby powyżej 12 roku życia zarówno w publicznych przestrzeniach otwartych jak i w przestrzeniach zamkniętych, w których przebywa więcej niż 1 osoba (wyjątki: prywatne mieszkania, jazda prywatnym samochodem, spożywanie posiłku, ćwiczenia fizyczne, względy zdrowotne). Nieprzestrzeganie ograniczeń grozi nałożeniem mandatu w wysokości 300,- EUR. Zaleca się utrzymywanie dystansu 2 m od innych osób.

 

Zapraszamy do Kontaktu

Zespół Happy Ticket

 
Cypr
Dziś zapraszamy do poznania wyspy, gdzie jak podaje jeden z mitów, miała wyłonić się z piany morskiej, bogini miłości - Afrodyta …. Oczywiście tą wsypą jest Cypr:) Położona w zachodniej części Azji, na Morzu Śródziemnym, jest trzecią co do wielkości wyspą  na tym morzu ( powierzchnia wynosi 9,3 tys) Charakteryzuje się urozmaiconą linią brzegową z turkusową, ...
Czytaj więcej...
 
Otrzymali Państwo ten e-mail jako prenumeratorzy newslettera dla strony www.happyticket.pl Jeśli chcą Państwo zrezygnować z prenumeraty, prosimy o przesłanie e-mail'a na adres newsletter@hapyticket.pl W temat wiadomości prosimy wpisać: "Nie".
Biuro Podróży HAPPY TICKET
ul. Władysława Jagiełły 3/3; 50-201 Wrocław; tel./fax +48-71-343-44-04; e-mail: biuro@happyticket.pl
Copyright © Happy Ticket 1997 - 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.