Ten e-mail zawiera grafiki, jeżeli nie widzisz ich obejrzyj go w przeglądarce.
19.05.2021
FIRMA ORGANIZACJA PODRÓŻY WYPRAWY Z PASJĄ PROMOCJE DOKUMENTY KONTAKT
 

 

 

 

Lisbon, Tram, Portugal, Transport, Travel, ArchitecturePortugal, Madeira, Cliffs, AtlanticPortugal, Madeira, Porto Santo, Azulejos

 

 

 

 

 

Od 17 maja Portugalia kontynentalna może przyjmować turystów z krajów należących do UE, krajów strefy Schengen (Liechtenstein, Norwegia, Islandia i Szwajcaria) oraz z Wielkiej Brytanii. Nie obowiązuje kwarantanna dla podróżnych z krajów, gdzie liczba zachorowań na Covid-19 jest poniżej 500 przypadków na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni, czyli obecnie np. z Polski.

Podróżujący do Portugalii kontynentalnej drogą lotniczą muszą okazać negatywny wynik testu RT-PCR w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż 72h przed wylotem do Portugalii. Obowiązek testu dotyczy także osób zaszczepionych i ozdrowieńców. Jedynie dzieci do 2 roku życia nie podlegają obowiązkowi testu. Negatywny wynik testu jest sprawdzany przed wylotem do Portugalii przez pracowników linii lotniczych.

W przypadku podróży na Maderę lub Azory obowiązuje również konieczność posiadania negatywnego wyniku testu RT-PCR, ale test można wykonać po przybyciu na wyspy na koszt lokalnego rządu. W takiej sytuacji pasażer musi poczekać na wynik testu nie opuszczając pokoju hotelowego, zazwyczaj od kilku do 24 godzin.

Na Maderze i Porto Santo osoby w pełni zaszczepione i po upływie okresu 14 dni (dla szczepionek dwudawkowych) lub 28 dni (dla szczepionki jednodawkowej) są zwolnione z obowiązku testu. Ozdrowieńcy z ostatnich 90 dni i dzieci do 11 lat również nie muszą wykonywać testu. Z kolei na Azory mogą podróżować bez testu dzieci do 12 lat.

W Portugalii kontynentalnej wciąż obowiązują pewne ograniczenia: konieczność używania maseczki, zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych (z wyjątkiem restauracji i ogródków restauracyjnych) oraz skrócone godziny funkcjonowania (zwłaszcza w centrach handlowych) i ograniczona liczba osób (restauracje i inne zamknięte przestrzenie). Od ponad roku w Portugalii działa też program Clean & Safe, który ma na celu powstrzymać pandemię COVID-19 a także wzmocnić zaufanie do Portugalii jako bezpiecznego kierunku turystycznego. W ramach tego programu przeszkolono już ponad 23 000 osób. Przystąpiło do niego 21 700 portugalskich firm takich jak hotele, restauracje, agencje turystyczne, Rent-A-Car, pola golfowe, muzea. Przy wejściu do tych miejsc znajdziemy charakterystyczną naklejkę Clean & Safe.

 

Cieszymy się na każdą taką informację i zapraszamy!

Zespół HT

 
Cypr
Dziś zapraszamy do poznania wyspy, gdzie jak podaje jeden z mitów, miała wyłonić się z piany morskiej, bogini miłości - Afrodyta …. Oczywiście tą wsypą jest Cypr:) Położona w zachodniej części Azji, na Morzu Śródziemnym, jest trzecią co do wielkości wyspą  na tym morzu ( powierzchnia wynosi 9,3 tys) Charakteryzuje się urozmaiconą linią brzegową z turkusową, ...
Czytaj więcej...
 
Otrzymali Państwo ten e-mail jako prenumeratorzy newslettera dla strony www.happyticket.pl Jeśli chcą Państwo zrezygnować z prenumeraty, prosimy o przesłanie e-mail'a na adres newsletter@hapyticket.pl W temat wiadomości prosimy wpisać: "Nie".
Biuro Podróży HAPPY TICKET
ul. Władysława Jagiełły 3/3; 50-201 Wrocław; tel./fax +48-71-343-44-04; e-mail: biuro@happyticket.pl
Copyright © Happy Ticket 1997 - 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.