Ten e-mail zawiera grafiki, jeżeli nie widzisz ich obejrzyj go w przeglądarce.
16.04.2021
FIRMA ORGANIZACJA PODRÓŻY WYPRAWY Z PASJĄ PROMOCJE DOKUMENTY KONTAKT
 

Na południe od Polski powoli rozpoczyna się luzowanie obostrzeń i otwieranie granic.

Dziś przekazujemy Państwu dobre i ważne wiadomości z Chorwacji i Słowacji.

 

Chorwacja zwalnia z 10-dniowej kwarantanny obywateli Unii Europejskiej.

By uniknąć kwarantanny, turyści muszą okazać negatywny wynik testu PCR lub szybkiego testu antygenowego (z listy testów zaakceptowanych przez państwa członkowskie UE, wykonanych w laboratorium nie wcześniej niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy) lub być ozdrowieńcami wyleczonymi z covid-19 w ostatnich sześciu miesiącach, z potwierdzeniem od lekarza o przebyciu choroby lub pozytywnym wynikiem testu PCR lub antygenowego (wykonanego maksymalnie 180 dni i minimum 11 dni przed przekroczeniem granicy), lub mieć zaświadczenie o zaszczepieniu przeciwko covid-19 (musi upłynąć 14 dni od zakończenia całego cyklu szczepień). Do Chorwacji bez przeszkód wjadą dzieci w wieku do siedmiu lat podróżujące z rodzicami lub opiekunami spełniającymi powyższe kryteria.

W wypadku legitymowania się szybkim testem antygenowym i pobytu dłuższego niż 10 dni test należy powtórzyć w terminie do 10 dnia od daty wykonania pierwszego testu. Nadal obowiązuje także zgłoszenie podróży w aplikacji EnterCroatia.

 

Słowacja od poniedziałku 19 kwietnia znosi restrykcji związanych z koronawirusem, m.in. po raz pierwszy od czterech miesięcy zostaną otwarte słowackie hotele, parki wodne i ośrodki narciarskie Jasna Chopok oraz Strbske Pleso. Po raz pierwszy od czterech miesięcy na Słowacji, od poniedziałku zostaną otwarte sklepy i zakłady usługowe, działalność wznowią hotele i pensjonaty. Warunkiem będzie utrzymywanie reżimu sanitarnego oraz posiadanie negatywnego testu na COVID-19. Nieczynne nadal pozostaną restauracje.

Osoby, które od poniedziałku od godziny 6 przyjadą na Słowację, a w ciągu ostatnich 14 dni odwiedzały wyłącznie kraje UE, Islandię, Norwegię, Liechtenstein, Szwajcarię lub Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, nie będą musiały przejść kwarantanny jeśli zostały zaszczepione przeciwko COVID-19, a od szczepienia minęło: ponad 14 dni szczepionką mRNA (np. Moderna, Pfizer/BioNTech) i ponad cztery tygodnie od pierwszej dawki szczepionki wektorowej (np. AstraZeneca).

Osoby z tych krajów nie będą musiały podlegać kwarantannie, nawet jeśli przezwyciężyły COVID-19 i zostały zaszczepione w ciągu 180 dni szczepionką wektorową lub mRNA, a minęło co najmniej 14 dni od pierwszej dawki. Nie będą musieli poddawać się kwarantannie nawet ci, którzy pokonali COVID-19 mniej niż 180 dni temu. Konieczne będzie jednak udowodnienie tych faktów, np. zaświadczeniem od lekarza o przejściu choroby lub zaświadczeniem o szczepieniu. Od pozostałych osób wymagany będzie negatywny wynik testu antygenowego na COVID-19, nie starszy niż 48 godzin, lub testu RT-PCR, nie starszy niż 72 godziny.

 

 
Zadar
W raz z nowym rozkładem lotu proponujemy podróż do chorwackiego Zadaru, który jest malowniczo położony nad Morzem Adriatyckim. To miasto samo w sobie posiada liczne atrakcje i możliwości poznania ciekawych miejsc. Spacerując po nim odkrywamy jego dzieje ( historia miasta sięga IV w p.n.e.), zabytki, które opowiadają jakie znaczenie miało, pod jakim panowaniem było, ale ...
Czytaj więcej...
 
Malta
Malta to niezwykle interesujące i piękne wyspiarskie państwo-miasto położone na Morzu Śródziemnym w południowej części Europy, w odległości ok 80 km na południe od Włoch. Należy do niej cały archipelag Wysp Maltańskich ( główne wyspy: Malta, Gozo, Comino, mniejsze wysp m.in.Wyspa Manoela, Cominotto, Wyspa Św. Pawła oraz szereg mikrowysepek)  jednak większość ludności ...
Czytaj więcej...
 
Otrzymali Państwo ten e-mail jako prenumeratorzy newslettera dla strony www.happyticket.pl Jeśli chcą Państwo zrezygnować z prenumeraty, prosimy o przesłanie e-mail'a na adres newsletter@hapyticket.pl W temat wiadomości prosimy wpisać: "Nie".
Biuro Podróży HAPPY TICKET
ul. Władysława Jagiełły 3/3; 50-201 Wrocław; tel./fax +48-71-343-44-04; e-mail: biuro@happyticket.pl
Copyright © Happy Ticket 1997 - 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.