Ten e-mail zawiera grafiki, jeżeli nie widzisz ich obejrzyj go w przeglądarce.
16.12.2020
FIRMA ORGANIZACJA PODRÓŻY WYPRAWY Z PASJĄ PROMOCJE DOKUMENTY KONTAKT
 

Hiszpania łagodzi przed świętami wymogi sanitarne dla podróżujących do tego kraju.

Wprowadzono kilka zmian dotyczących testów. Nowe przepisy dotyczą między innymi obywateli Polski.

W Hiszpanii pandemia nieco wyhamowała, dlatego zdecydowano złagodzić restrykcje dla turystów. Władze kraju ogłosiły, że osoby przyjeżdżające do Hiszpanii z obszarów uznanych za ryzykowne w kontekście rozprzestrzeniania się koronawirusa (w tym również z Polski), będą mogły przedstawić przy wjeździe negatywny wynik testu typu TMA. Nowo akceptowany test TMA, podobnie jak PCR, wymaga pobrania wymazu z nosa w celu przeanalizowania w laboratorium, jest nieco szybszy w wykonaniu i trochę tańszy, ale w praktyce nie oznacza dużej różnicy dla podróżujących.

Wyniki badań mogą być przedstawione nie tylko po hiszpańsku czy angielsku, ale również niemiecku i francusku. Z obowiązku robienia testów na koronawirusa zwolnione są dzieci do 6 lat.

Testy muszą być zrobione nie wcześniej, niż 72 godziny przed przybyciem do Hiszpanii drogą lotniczą lub morską. Kontrole tego typu nie są natomiast przeprowadzane wobec osób podróżujących samochodami, autobusami czy pociągami.

Wynik jednego z dwóch testów (TMA lub PCR) powinien zostać odnotowany w specjalnym formularzu kontroli sanitarnej, zawierającym takie dane pasażera – numer dokumentu tożsamości, datę przeprowadzenia testu, nazwę laboratorium, gdzie został wykonany i dane kontaktowe ośrodka. Po wypełnieniu formularza pasażer otrzymuje kod QR, który powinien przedstawić po przyjeździe do Hiszpanii. Możliwe jest także przedstawienie formularza w formie papierowej oraz oddzielnie zaświadczenia z wynikiem testu w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim lub francuskim. Brak testu PCR oznacza niewypełnienie wymogów sanitarnych i może być ukarane grzywną w wysokości 3 tys. euro.

Przypominamy, za naszym pośrednictwem zrobisz Test na COVID-19 (happyticket.pl)

 

Pozostańmy w kontakcie

Zespół Happy Ticket

 
Wino grzane
Czas na grzane wino nadszedł 😊 Każdego roku, gdy nadciąga okres zimowy, a wraz z nim niższe temperatury i potrzeba ciepła , szukamy wtedy czegoś, co zaradziłoby temu i tym może być, oczywiście między innymi, grzane wino😊 Specjał ten ponoć już cieszył się wzięciem w II wieku wśród Rzymian. Popularne było grzane wino z samym miodem lub droższa opcja z olejkiem ...
Czytaj więcej...
 
Królestwo kawy
Dla wielu osób poranek łączy się z filiżanką aromatycznej kawy, która wspomaga, uprzyjemnia pierwsze chwile nowego dnia. Jej zapach, smak relaksuje uspokaja, a z drugiej strony pobudza i dodaje energii do podejmowania działania – wprowadza  harmonie 😊 Nazwa kawy pochodzi prawdopodobnie od arabskiego kahwa. Do większości języków europejskich przeniknęła poprzez tureckie ...
Czytaj więcej...
 
Otrzymali Państwo ten e-mail jako prenumeratorzy newslettera dla strony www.happyticket.pl Jeśli chcą Państwo zrezygnować z prenumeraty, prosimy o przesłanie e-mail'a na adres newsletter@hapyticket.pl W temat wiadomości prosimy wpisać: "Nie".
Biuro Podróży HAPPY TICKET
ul. Władysława Jagiełły 3/3; 50-201 Wrocław; tel./fax +48-71-343-44-04; e-mail: biuro@happyticket.pl
Copyright © Happy Ticket 1997 - 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.