Ten e-mail zawiera grafiki, jeżeli nie widzisz ich obejrzyj go w przeglądarce.
12.02.2021
FIRMA ORGANIZACJA PODRÓŻY WYPRAWY Z PASJĄ PROMOCJE DOKUMENTY KONTAKT
 

Znalezione obrazy dla zapytania: wielka brytania restrykcje\

Ważne: Większe restrykcje przed wjazdem do Wielkiej Brytanii!!

Jak podaje polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, wszyscy podróżni przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii drogą lotniczą, promem i pociągiem mają obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa, wykonanego do 72 godzin przed przybyciem.

Dodatkowo, od 15 lutego, wszyscy podróżni będą zobowiązani wykonać kolejne testy w drugim oraz ósmym dniu po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Testy należy zamówić przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii na rządowym portalu internetowym. Akceptowane będą testy PCR, testy LAMP i test antygenowy. Obowiązek dotyczy wszystkich przyjezdnych powyżej 11. roku życia.

Wynik testu musi być przedstawiony w języku angielskim, francuskim lub hiszpańskim. Nie będą akceptowane tłumaczenia. Obowiązek nie będzie dotyczył m.in. kierowców ciężarówek przewożących towary oraz załóg samolotów, promów i pociągów oraz marynarzy. Przewoźnicy  mają obowiązek sprawdzać czy pasażer posiada negatywny wynik testu przed przyjęciem na pokład. Za brak testu na granicy może grozić kara w wysokości 1000 funtów, a za niewykonanie drugiego testu w wysokości 2000 funtów. Negatywny wynik testu nie zwalnia z obowiązku 10-dniowej izolacji.

Przed podróżą do Anglii, obowiązkowe jest wypełnienie Formularza Lokacyjnego, tzw. Public Health Passenger Locator Form. Formularz należy wypełnić na stronie brytyjskiego rządu najwcześniej na 48 godzin przed przybyciem do Anglii.

Od 3 października 2020 wszyscy przyjeżdzający z Polski do Anglii i Szkocji podlegają obowiązkowi poddania się 10-dniowej kwarantannie w zadeklarowanym przez siebie miejscu. Obowiązek kwarantanny obejmuje podróżnych przybywających wszystkimi środkami transportu: drogą lotniczą, drogą morską, pociągiem.

Od 15 lutego osoby przybywające z kraju znajdującego się na „czerwonej liście” lub które na 10 dni przed przyjazdem do Anglii przebywały w kraju znajdującego się na tej liście (m.in. Portugalia, RPA, ZEA, Brazylia) będą zobowiązane do poddania się 10-dniowej kwarantannie w wyznaczonym hotelu na własny koszt. Konieczne będzie zarezerwowanie poprzez rządową platformę internetową pobytu w hotelu przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii. Koszt odbycia kwarantanny przez jedną osobę to 1750 funtów (koszt ten obejmuje transport, pobytu w hotelu oraz obowiązkowe testy). Po przyjeździe osoby, które podlegają takiej kwarantannie zostaną eskortowane do wyznaczonego hotelu.

Podróżujący do Anglii Polacy na razie nie muszą spędzać kwarantanny w hotelach. W Szkocji natomiast obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny w hotelu będzie dotyczył wszystkich przyjeżdżających z zagranicy, a nie tylko z państw z „czerwonej listy”.

 

Pozostańmy w kontakcie,

Zespół HT

 

 

 

 

 

 

 
Jezioro Bajkał
Bajkał, to niezwykłe jezioro, położone w azjatyckiej części Rosji w obwodzie irkuckim i Buriacji, w górach południowo-wschodniej Syberii. Jego usytuowanie sprawia, ze nie jest łatwe miejsce do odwiedzenia dla każdego😉 A dlaczego jest  warte poznania i zobaczenia? Miedzy innymi dlatego, że to najstarsze jeziora świata, ocenia się, że jego wiek może być większy niż 25 mln. ...
Czytaj więcej...
 
Otrzymali Państwo ten e-mail jako prenumeratorzy newslettera dla strony www.happyticket.pl Jeśli chcą Państwo zrezygnować z prenumeraty, prosimy o przesłanie e-mail'a na adres newsletter@hapyticket.pl W temat wiadomości prosimy wpisać: "Nie".
Biuro Podróży HAPPY TICKET
ul. Władysława Jagiełły 3/3; 50-201 Wrocław; tel./fax +48-71-343-44-04; e-mail: biuro@happyticket.pl
Copyright © Happy Ticket 1997 - 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.