Budapeszt i jego atrakcje

 

Chcieli byśmy wam przybliżyć Budapeszt i jego niewątpliwą atrakcję.

Oprócz pięknego miasta z wieloma zabytkami między innymi:

Zamek Królewski w Budapeszcie

Powstał w 1265 roku i był rezydencją węgierskich królów do 1918 roku. Jest to największy i najsłynniejszy zabytek Budapesztu

Bazylika św. Stefana

W nazwanej na cześć pierwszego króla Węgier przepięknej bazylice św. Stefana znajduje się już nie tak piękna prawa ręka św. Stefana i inne relikwii.

Gmach węgierskiego parlamentu

Neogotyckiej fasadzie węgierskiego parlamentu dorównać może tylko jego wnętrze, w którym znajdują się wspaniałe freski, posągi, mozaiki witrażowe i korona świętego Stefana.

Jednak chyba największą atrakcją turystyczną są termy.

Termy w Budapeszcie zbudowali Rzymianie, którzy odkryli tu lecznicze źródła, i rządzący stolicą Węgier w XV i XVI w. Turcy. Niektóre zostały zmodernizowane i nadal cieszą miłośników kuracji w badach.

Termy lecznicze w Budapeszcie podzielone są na część męską i damską. W łaźniach obowiązuje odpowiedni „strój” – przy wejściu obsługa wręcza się płócienny fartuszek na biodra, w który należy się przebrać. Większość osób jednak grzeje się w łaźniach parowych i suchych oraz pływa w basenach, jak ich Pan Bóg stworzył.

Jedne z popularniejszych term to

Széchenyi Baths and Pool zbudowane w 1913 roku

Szechenyi Baths

Szechenyi Spa Baths znajduje się w największym zielonym parku Budapesztu.

Oprócz cudownych leczniczych, naturalnych gorących wód źródlanych w 18 basenach znajduje się 10 saun / kabin parowych, kilka masaży, zabiegi na twarz i wiele innych.

Bardzo dogodny dojazd, przedostatni przystanek żółtej linii metra, wychodzimy z metra i ten żółty zabytkowy budynek za naszymi plecami to właśnie termy.

Na terenie term znajduje się bar wewnętrzny, w którym można płacić gotówką i kartami, ceny nie odstraszają, jedzenie na ciepło i zimno, piwo, napoje. Na zewnątrz jest mini pub. Do dyspozycji mamy dwa duże baseny termalne, jeden z wirem wodnym. Ogromny kompleks saun i małych basenów wewnętrznych ze zróżnicowaną temperaturą, nawet basen i sauna miętowa!

Szukamy dla Was miejsc nieoczywistych, ciekawych a zarazem takich gdzie sami już byliśmy lub bardzo chcieli byśmy być.

Sprawdzajcie naszą stronę a może znajdziecie inspirację.

Napiszcie pomożemy w zorganizowaniu dojazdu, noclegu.

Zapraszamy

Zespół Happy Ticket