Ten e-mail zawiera grafiki, jeżeli nie widzisz ich obejrzyj go w przeglądarce.
14.07.2020
FIRMA ORGANIZACJA PODRÓŻY WYPRAWY Z PASJĄ PROMOCJE DOKUMENTY KONTAKT
 

Na Antarktydzie powstanie pierwszy utwardzony pas startowy!! Wybuduje go Australia na swoim terytorium (państwo to rości sobie prawo aż do 42,4 proc. masy lądowej Antarktydy, a obszar wielkości 6 120 000 km² zamieszkuje kilkaset osób.). Długość pasa startowego wyniesie 2700 m. Powstanie on niedaleko stacji badawczej Davis w Vestfold Hills.

Zadanie to będzie ogromnym wyzwaniem dla inżynierów budowlanych. Oprócz pasa startowego i planowanego terminalu pozostaną także kwestie logistyczne związane z transportem sprzętu, materiałów i całej załogi. To będzie jak dotąd najważniejszy projekt infrastrukturalny na Antarktydzie.

Australia nigdy nie miała do dyspozycji całorocznego pasa startowego na lodowym kontynencie. Alternatywą dla projektu na Ziemi Księżniczki Elżbiety jest lotnisko oddalone o 1400 km na Ziemi Wilkesa w pobliżu bazy Casey, które działa jedynie od października do marca każdego roku i obsługuje rejsy zaopatrzeniowe z Hobart. Loty realizowane są z pomocą zmodyfikowanego Airbusa A319, który może przemieścić zaledwie 38 pasażerów.

Lodowe drogi startowe zastąpi teraz bardziej niezawodny utwardzony pas w pobliżu Davis, który pozwoli także na lepszą komunikację ze stacją badawczą Mawson. Proponowane lotnisko zapewni znaczny wzrost zdolności australijskiego programu antarktycznego i zrewolucjonizuje badania naukowe na lodowym kontynencie. Dystans 4838 km z Hobart do nowego lądowiska samoloty pokonają w sześć godzin. Obecnie do stacji Davis i Mason dopływa zaopatrzenie jedynie dwa razy w roku z pomocą lodołamacza.

Kiedy lecimy ? 🙂

Pozostańmy w kontakcie

Zespół Happy Ticket

 
Milicz
[embed]https://youtu.be/DMUvWdBb1AM[/embed] Zapraszamy do poznania malowniczego terenu okolic Milicza, a dokładnie Stawów Milickich, które swą historią, niezwykłą fauną i florą zachwycają każdego. Znajdują się tu wielkie kompleksy leśne i wodne.  Samych ptaków, w tym obszarze, rozpoznano ok.  270 gatunków. Spośród najrzadszych warto wymienić: czaple purpurową, bąka, ...
Czytaj więcej...
 
Happy Ticket nowe pomysły
...
Czytaj więcej...
 
Otrzymali Państwo ten e-mail jako prenumeratorzy newslettera dla strony www.happyticket.pl Jeśli chcą Państwo zrezygnować z prenumeraty, prosimy o przesłanie e-mail'a na adres newsletter@hapyticket.pl W temat wiadomości prosimy wpisać: "Nie".
Biuro Podróży HAPPY TICKET
ul. Władysława Jagiełły 3/3; 50-201 Wrocław; tel./fax +48-71-343-44-04; e-mail: biuro@happyticket.pl
Copyright © Happy Ticket 1997 - 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.