Kulturalnie

Kultura nie powstaje w próżni. To my ją tworzymy. To wskazówki, dotyczące naszej przyszłości powstałe m.in. w oparciu o zbiór tego co oraz w jaki sposób robimy, przyczyn dlaczego postępujemy tak a nie inaczej.

Z czasem zbiór ten staje się świadectwem tego kim jesteśmy. Odzwierciedla miejsce, w którym żyjemy i relacje, jakie mamy z innymi ludźmi. Tłumaczy nasze zachowania i podejście do otaczającego nas świata. Pozwala podejmować decyzje, rozumieć innych i rozumieć siebie. To nasze doświadczenia poprzeplatane emocjami, które znalazły ujście w czymś, co przetrwa długo po naszej śmierci. To ślady, które po nas pozostają.  Ślady, które warto poznać. Nie tylko te pozostawiane przez nas samych, ale też i przez innych.

Pomimo galopująco postępującej globalizacji i osaczającego nas komercjalizmu na świecie istnieje olbrzymie bogactwo kulturowe, którego tajemnice pragniemy stopniowo odsłaniać każdemu, kto chce poznać piękno różnorodności i odmienności różnych zakątków świata zyskując tym samym świadomość, że poznawanie innych kultur jest kluczowe dla naszego rozwoju i zbudowania szacunku do innych i do samych siebie.

Lista artykułów w dziale Kulturalnie:

Nic nie znaleziono. Skorzystaj z wyszukiwarki.