Polecamy

Filmów, książek czy melodii wokół nas jest tak duża ilość, że czujemy się przytłoczeni i zdezorientowani starając się znaleźć tam coś dla siebie.

Kierując się własnym gustem i intuicją obracamy się w kręgu tego, co już znamy i lubimy bojąc się wyjść poza ten obszar, ponieważ selekcja z oferty poza nim jest już bardzo trudnym zadaniem. Często nie znamy kryteriów, wg których ma być dokonywana. Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że ktoś kto ma gust podobny do naszego lub doświadczenie większe od nas podsunie nam coś, co będzie dla nas wartością dodaną, wzbogaci nas, wniesie powiew świeżości.

Decydując się nie iść na łatwiznę skrótów i opracowań, ekranizacji, adaptacji, remak’ów czy radiowych jingli i poświęcić swój czas utworowi w całości, w oryginale, pragniemy by był to swego rodzaju unikat. Aby tego dokonać musimy zaufać selekcjonerowi, jego znajomości tematu, umiejętności poruszania się w nim, jego wiedzy oraz doświadczeniu, czyli umiejętności dostrzeżenia w kulturowej papce jakiejś perełki.

Przez ręce naszych pasjonatów przewija się mnóstwo kulturowych kamieni, ale tylko dzięki temu potrafią wśród nich odnaleźć te szlachetne, których pięknem chcą się podzielić. Globalizacji na przekór, płynąc pod komercyjny prąd, wybierają te, które polecają przeczytać, usłyszeć lub zobaczyć.

Lista artykułów w dziale Polecamy:

Budapeszt i jego atrakcje

Chcieli byśmy wam przybliżyć Budapeszt i jego niewątpliwą atrakcję. Oprócz pięknego miasta z wieloma zabytkami między innymi: Zamek Królewski w Budapeszcie Powstał w 1265 roku i był rezydencją węgierskich królów do 1918 roku. Jest to największy i ...
Data publikacji: 2020-11-03
Czytaj więcej...

Zorza polarna

https://youtu.be/izYiDDt6d8s Rozpoczął się sezon na zorze polarne   Rozpoczął się czas, gdy w krajach wysuniętych bardziej na północ, niż Polska, będzie można podziwiać malownicze i niezwykłe zjawisko, zwane zorzą polarną. Mieniące się różnymi barwami, ...
Data publikacji: 2020-10-13
Czytaj więcej...

Jańskie Łaźnie

[video width="1280" height="720" mp4="https://www.happyticket.pl/wp-content/uploads/2018/03/Jańskie-Łaźnie-v1.mp4" ...
Data publikacji: 2018-03-16
Czytaj więcej...