Europa

Stary Kontynent, dom wielu narodowości, które na przestrzeni setek lat uczyły się żyć ze sobą i obok siebie, współdziałać, tworzyć wspólnoty jednocześnie zachowując własną osobowość, rezygnować z niektórych różnic, by zbudować coś ponad podziałami.

Stary Ląd to ziemia kalejdoskopowo zmieniających się krajobrazów i kultur. Tu powstała kuchnia uznawana za najbardziej wyrafinowaną na świecie, tutaj co najmniej dwa miasta prześcigają się o miano stolicy mody, tu znajdziesz kolebkę opery, kraj tulipanów i wiatraków, błędnych rycerzy oraz państwo tych zasiadających wokół Okrągłego Stołu. Tu znajdziesz ojczyznę Spartan, greckich i rzymskich bogów.

Europa to kraina mnóstwa wyznań i niezliczonych zakonów mających swe siedziby w miejscach, o których nie śniło się filozofom, a które można dziś odwiedzać, by kontemplować otaczające je piękno.

Skarby są dostępne na wyciągnięcie ręki. Trzeba się tylko zatrzymać by je dostrzec, poświęcić im czas, by je odczytać i dać im miejsce w swoim sercu by je zrozumieć.