Nadal Nieodszyfrowana Wiadomość

W przypadku tego zdominowanego przez zieleń kontynentu zwrot „dzika przyroda” w pełni oddaje znaczenie tych słów. Turystyka i komercja nie zdołały jeszcze odcisnąć na niej swojego nieodwracalnie niszczącego piętna. Jeśli chcemy szukać tajemnic, to jest to doskonałe miejsce a start.

Największym zbiorem sekretów przyrody jest amazońskiej dżungla – płuca świata i dom niezliczonej ilości gatunków wszelkiego rodzaju roślin i zwierząt - nieposkromiona zieleń przekraczająca granice dziewięciu państw, ustępuje jedynie potędze Andów broniących z kolei dostępu do jednej z największych tajemnic świata, kodu widocznego jedynie z powietrza, zapisanego z rozmachem na całym płaskowyżu.

Największym skarbem historii jest z kolei tajemnica Inków, których terytorium w swym szczytowym okresie rozciągało się na obszarze sześciu dzisiejszych państw. Kultura, która stworzyła m.in. system szerokich nawet do czterech metrów dróg ciągnących się przez ponad czterdzieści tysięcy kilometrów, kipu - jeden z najstarszych na świecie systemów zapisywania informacji, czy też żywność liofilizowaną, po czym zniknęła pozostawiając po sobie liczne pytania, między innymi o drogę do El Dorado…