Polecamy

Chcąc znaleźć dla siebie wartościową pozycję książkową, filmową lub muzyczną spośród przytłaczającego nas ilością oceanu ofert stajemy przed dylematem wyboru. Na wszystko czasu nie starczy. Nie wszystko też jest warte naszej uwagi. Co wybrać? I jak?

Odważnie decydujemy się nie iść na łatwiznę skrótów i opracowań, ekranizacji, adaptacji, remak’ów czy radiowych jingli. Decydujemy się poświęcić czas utworowi w całości, w oryginale. Ale nasz gust i intuicja przy wyborze podpowiadają nam pozycje podobne do tych, w kręgu których już się obracamy. Wybór czegoś nowego to trudne i czasochłonne zadanie. Nie wiemy jakimi kryteriami się przy tym wyborze kierować, dlatego często szukamy opinii kogoś z doświadczeniem większym od naszego w danym aspekcie, kogo gust jest podobny do naszego lub z którego zdaniem w danej kwestii się zgadzamy. Mamy wtedy nadzieję, że to co ta osoba nam zaproponuje będzie dla nas wartością dodaną, wzbogaci nas, wniesie powiew świeżości. Pragniemy by w ręce wpadł nam swego rodzaju unikat. Dlatego też chcemy zaufać selekcjonerowi, jego znajomości tematu, umiejętności poruszania się w nim, jego wiedzy oraz doświadczeniu, czyli umiejętności dostrzeżenia w kulturowej papce jakiejś perełki.

Na tych stronach prezentujemy właśnie takie filmowe, muzyczne czy książkowe ciekawostki, perełki, które nasi pasjonaci wybrali globalizacji na przekór i płynąc pod komercyjny prąd. I to nimi właśnie chcą się z chętnymi podzielić.

Lista artykułów w dziale Polecamy: