Polecamy

Filmów, książek czy melodii wokół nas jest tak duża ilość, że czujemy się przytłoczeni i zdezorientowani starając się znaleźć tam coś dla siebie.

Kierując się własnym gustem i intuicją obracamy się w kręgu tego, co już znamy i lubimy bojąc się wyjść poza ten obszar, ponieważ selekcja z oferty poza nim jest już bardzo trudnym zadaniem. Często nie znamy kryteriów, wg których ma być dokonywana. Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że ktoś kto ma gust podobny do naszego lub doświadczenie większe od nas podsunie nam coś, co będzie dla nas wartością dodaną, wzbogaci nas, wniesie powiew świeżości.

Decydując się nie iść na łatwiznę skrótów i opracowań, ekranizacji, adaptacji, remak’ów czy radiowych jingli i poświęcić swój czas utworowi w całości, w oryginale, pragniemy by był to swego rodzaju unikat. Aby tego dokonać musimy zaufać selekcjonerowi, jego znajomości tematu, umiejętności poruszania się w nim, jego wiedzy oraz doświadczeniu, czyli umiejętności dostrzeżenia w kulturowej papce jakiejś perełki.

Przez ręce naszych pasjonatów przewija się mnóstwo kulturowych kamieni, ale tylko dzięki temu potrafią wśród nich odnaleźć te szlachetne, których pięknem chcą się podzielić. Globalizacji na przekór, płynąc pod komercyjny prąd, wybierają te, które polecają przeczytać, usłyszeć lub zobaczyć.

Lista artykułów w dziale Polecamy:

Nic nie znaleziono. Skorzystaj z wyszukiwarki.