rodzaj wizy

Wjazd i pobyt

Formularze

dodatkowe informacje

data aktualizacji: 14.05.2020

Wjazd i pobyt w Mauretanii

 

Obywatele polscy udający się do Mauretanii muszą posiadać wizę biometryczną w paszporcie z ważnością co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wjazdu do Mauretanii. O wizę można ubiegać się w Ambasadzie Mauretanii w Berlinie, akredytowanej w Polsce lub w niektórych innych  mauretańskich przedstawicielstwach dyplomatyczno-konsularnych. Niezbędny jest jednak wcześniejszy kontakt z daną placówką i upewnienie się, czy złożenie wniosku wizowego będzie możliwe i na jakich warunkach.

Wizy biometryczne wydawane są także na międzynarodowych lotniskach w Nawakszut, Nouadhibou i Atar oraz na niektórych przejściach lądowych. Wiza wydawana przy wjeździe do Mauretanii ważna jest przez 30 dni (jednokrotna), a jej cena wynosi 55 euro. Wizy na dłuższy okres pobytu wydawane są wyłącznie w mauretańskich przedstawicielstwach dyplomatyczno-konsularnych.

Przepisy wjazdowe i celne ulegają nagłym zmianom bez powiadamiania innych krajów. Przed podróżą należy zaktualizować szczegółowe informacje wizowe i celne bezpośrednio w przedstawicielstwie tego kraju.

 

 

* Powyższe informacje zaczerpnięto ze strony MSZ dn 22.04.2020

Adres

Mauritanian Embassy in Berlin

Adres:

Koenigin- Luise-str 9
14195 Berlin

Tel.: +49302065883
Fax: +493020674750

E-Mail: info@mauretanien-embassy.de