Fakt

Nasze życie byłoby pozbawione sensu bez marzeń, mitów czy legend, które są motorem napędowym naszej egzystencji.  Dzięki nim żyjemy zostawiając po sobie namacalne ślady, fakty tworzące naszą szeroko rozumianą historię, która z kolei ma niebagatelny wpływ na naszą przyszłość…

Chcemy opowiadać o wyjątkowych osobach z krwi i kości, które odcisnęły swój ślad w naszej zbiorowej pamięci. Pragniemy przedstawiać zdarzenia z przeszłości, wskazywać na pewne prawidłowości lub wyjątki i podsumowywać je również przy użyciu liczb ponieważ wierzymy, iż profesjonalnie zebrane, podane i podsumowane fakty pozwalają nam pamiętać i wyciągać własne wnioski.

Uczyć się można zawsze, z wszystkiego i w każdy możliwy sposób. Trzeba tylko chcieć i cieszyć się świadomością, że wzbogacanie naszej wiedzy to wzbogacanie nas samych, a im większa nasza wiedza, tym lepsze są podejmowane przez nas decyzje i bardziej realne staje się urzeczywistnianie naszych marzeń.

10 NAJLEPSZYCH PRACODAWCÓW W CHINACH.

Od 2001 r. Aon Hewitt Consulting przeprowadza badania najlepszych pracodawców w Azji.

Wyniki najlepszych pracodawców w Chinach w 2015 r zostały ogłoszone na stronach internetowych firmy oraz na ich profilu Linked In.

Większość z nazw jest nam doskonale znana i należy do światowych gigantów , wśród nich znajduje się zaledwie parę firm powstałych stricte w Chinach.

Oto pełna dziesiątka wg porządku alfabetycznego:

  1. AIA Group Limited – China – gigant ubezpieczeniowy mający swoje przedstawicielstwa na 17  rynkach obszaru Azji i Pacyfiku. Firma została założona ponad 90 lat temu w Szanghaju. Jej wartość jest szacowana (stan na 30 listopada 2014r.) na 167 miliardów USD i wg ostatnich danych zawarła więcej niż 28 milionów indywidualnych polis.
  2. Bayer HealthCare Company Ltd – gigant branży medycznej działający na 5 kontynentach, zatrudniający łącznie 60 700 pracowników w ponad 100 krajach świata. W Chinach – z którymi pierwsze kontakty sięgają 1882r. – uzyskał sprzedaż warto ści 3,5 miliarda Euro w 2012r. Obecnie zatrudnia blisko 13 000 pracowników.
  3. Cargill Investments (China) Ltd – założony w 1865 r. producent i wytwórca żywności, produktów rolnych, finansowych i przemysłowych oraz dostawca usług. Jego początki w Chinach sięgają lat 70, ubiegłego wieku. Obecnie Cargill Investments posiada przedstawicielstwa w 68 lokalizacjach w Chinach i zatrudnia ponad 9 ooo pracowników (ogólnie posiada 143 ooo pracowników w 67 krajach)
  4. China Vanke Co Ltd – założona w 1984r. szybko pojawiła się na giełdzie w Shenzhen w 1991r. i obecnie jest największym developerem na rynku Chińskim prowadząc interesy w 53 miastach Chin. W 2011 r. średnia liczba sprzedanych rocznie mieszkań sięga 60 000, sprzedana powierzchnia sięga blisko 11 milionów m2 a sprzedaż sięgnęła blisko 122 miliardów CNY by w 2012 sięgnąć pułapu 140 miliardów CNY (delikatnie szacując: 84 biliony złotych)
  5. Chrysler Group (China) Sales Limited – która od 15 grudnia ur. przekształciła się w FCA US LLC. (Fiat Chrysler Automobiles). FCA we współpracy z China Guangzhou Automobile Industry Group CO jednoczą siły w sprzedaży swoich produktów na rynku chińskim. GAC i FCA planują do końca 2016 r wypuścić na rynek 3 nowe modele Jeep’a.
  6. DHL-Sinotrans International Air Courier Ltd – założona w 1986r. z  siedzibą w Pekinie jest spółką joint venture DHL Express z USA i Sinotrans Air transportation Development Co. Ltd.
  7. Marriott International Inc China – sieć hotelarska posiadająca 3900 hoteli w 72 krajach, 195 000 pokoi hotelowych w trakcie przygotowania do oddania do użytku, 325 000 firm/instytucji współpracujących i tylko 85 lat historii. Sieć – z kwaterą główną w Bethesda – Maryland , USA – w 2013r. osiągnęła obrót w wysokości blisko 13 mld USD.
  8. McDonald’s (China) Co Ltd – sieć, której chyba nikomu nie potrzeba przedstawiać – podobnie jak Starbucks . Są to dwie najczęściej pojawiające się na chińskich ulicach logotypy. Mc Donalds od 1955r otworzył już na świecie ponad 36000 restauracji a nowych stale przybywa, zatrudnia blisko 2 miliony pracowników.
  9. Starbucks (China) Company Limited – 1 marca 1998r. został otwarty pierwszy Starbucks na Tajwanie, w styczniu 1999 w Pekinie, maj 200 Hong Kong i Makau w sierpniu 2002r.
  10. The Ritz-Carlton Hotels, China – sieć założona na początku ubiegłego wieku jako spółka uformowała się w 1983r. W 1998r została zakupiona przez Mariot International.

Źródła: China Daily, AIA, Bayer HealthCare Company Ltd, Cargill, Vanke Co, Reuters; Bloomberg; Marriot; Ritz Carlton

 

Wszystkie nasze artykuły publikowane nt. Azji znajdziesz na naszej nowej stronie: www.wyprawyzpasja.pl (dział AZJA) w zakładkach: fakt/ kulturalnie/polecam/poznaj/moim zdaniem/aktualności

Wszelkie uwagi, komentarze, propozycje o czym chciałbyś Czytelniku poczytać – proszę wysyłaj śmiało na adres: azja@happyticket.pl