Poznaj miasto Wrocław

Wrocław to miasto, które przyciąga swym pięknem, licznymi atrakcjami oraz wielowiekową historią. To tu krzyżowały się dwie dawne, słynne drogi : via Regia oraz Szlak Bursztynowy
Można je rozpoznać z daleka, po dominującym nad miastem budynkiem Sky Tower, który jest jednym z najwyższych budynków w Polsce. Jest idealną wizytówką połączenia zabytkowej i nowoczesnej architektury.
Im bliżej centrum, tym więcej można dostrzec śladów bogatej historii miasta, ukrytych w zabytkowych kamienicach, kościołach, muzeach, parkach, staromiejskich bulwarach, promenadach i ogrodach. Jego serce stanowi Stare Miasto z Rynkiem oraz z Ostrowem Tumskim, nad którym górują dwie wieże gotyckiej Katedry Wrocławskiej.
Starówka położona jest nad rzeką Odrą, której liczne kanały, odnogi i dopływy tworzą malowniczą sieć wodną. We Wrocławiu jest ponad 130 mostów i kładek. Jako jedno z nielicznych miast w Europie ma zachowaną i stale wypełnioną wodą, fosę miejską.
Atrakcją i wizytówką miasta od jakiegoś czasu stały się Krasnale Wrocławskie. Wędrując ulicami miasta, trzeba zachować czujność, ponieważ można potknąć się o jednego z nich. Mówi się, że społeczność krasnali liczy ponad 300 postaci, a liczba ich stale rośnie ….:)
Wrocław został nazwany miastem: spotkań, otwartości, miejscem, które jednoczy. Jest na styku trzech krajów, połączonych bardzo ściśle historią. Jego wielokulturowość przyczyniła się do nadania mu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 . W 2018 w rankingu Best European Destinations , miasto zostało uznane za najlepszą europejską destynację turystyczną do odwiedzin

Zapraszamy